Teatr bez barier
English Version Icon
Ikona zmiany wielkości tekstu
  • strzalka-dol-black

Tytuł


Wybierz termin


Kup bilet

Kup bilet

Kup bilet

Czy poznajesz to zdjęcie?

To zdjęcie zostało wykonane na plaży Poniatówka w Warszawie. Nie znamy tożsamości dziewczyn ani autora/autorki fotografii. Wiadomo jedynie, że fotografia pochodzi ze zbiorów Ilustrowanego Kuriera Codziennego, a w Narodowym Archiwum Cyfrowym została oznaczona datą: lipiec 1927. Niestety rozwiązanie zagadki nie jest proste – w żadnym wydaniu z lipca 1927 reprodukcja się nie pojawiła.

Poszukujemy wszelkich informacji o fotografii i miejscu, w którym została wykonana. Jeśli wiesz cokolwiek na temat historii dziewczyn lub autora/autorki fotografii – prosimy o kontakt. Może to czyjaś babcia, może jakaś postać pojawia się też na Waszych starych fotografiach? A może potrafisz pomóc nam w ustaleniach, kto niemal 90 lat temu stanął za obiektywem aparatu?

Ważne są dla nas również przedwojenne i powojenne wspomnienia warszawiaków z nadwiślańskich plaż. Z chęcią spotkamy się i posłuchamy o tym, jak kiedyś wypoczywało się w Warszawie. Chcemy utrwalić te ulotne chwile: wspomnienia spisać, a fotografie z rodzinnych archiwów zeskanować i podpisać.

Czekamy na Waszą pomoc i kontakt!
kolo@studiokolo.com tel. 513 108 804

Projekt „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów”

Nie jesteśmy historykami, lecz artystami i społecznikami zajmującymi się wspólnie teatrem w Stowarzyszeniu Studio Teatralne Koło. Działamy na warszawskim Kamionku, w Teatrze Soho. W tym projekcie poszukujemy historii fotografii, która kiedyś w przypadkowy sposób trafiła do naszego stowarzyszenia. Cztery dziewczyny ze zdjęcia zainspirowały nas tak bardzo, że postanowiliśmy na jego podstawie stworzyć spektakl pn. „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów”. Zależy nam także na stworzeniu filmu dokumentalnego, który pokazywałby rzeczywiste wydarzenie i prawdziwą historię, do której uda się dotrzeć wspólnymi siłami.

MUZEUM SPOŁECZNE
Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło

Projekt „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów” to trzecia odsłona cyklu „MUZEUM SPOŁECZNE”. Muzeum jest próbą artystycznej i społecznej redefinicji warszawskiej Pragi z perspektywy działań i wspomnień jej mieszkańców. 
Pierwszą edycje poświęciliśmy opowieściom i wspomnieniom pracowników Polskich Zakładów Optycznych, mieszczących się od początku lat 20. w budynku przy ul. Grochowskiej. W drugiej zajęliśmy się historią toru kolarskiego Orzeł. W ramach projektu powstał wówczas film dokumentalny oparty na archiwalnych materiałach i spotkaniach z ludźmi związanymi z Orłem. Dzięki zbiórce społecznej na portalu PolakPotrafi odbył się finał projektu „Nowe Dynasy”, będący imprezą rowerową z kolarskimi konkurencjami, warsztatami, koncertem, premierą filmu, wystawą zdjęć, rowerowym przejazdem przez opuszczone obiekty sportowe i otwarciem mini welodromu.

Projekt współfinansuje:
M.st. Warszawa
Narodowy Instytut Audiowizualny

Partnerzy:
Narodowe Archiwum Cyfrowe
Muzeum Warszawy – Muzeum Warszawskiej Pragi
Teatr Soho
Soho Factory

Partner medialny:
AMS

FreshMail.pl
[ ZAMKNIJ ]